![Η Ellen Allien στην Αθήνα](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2524961/EACRYSTAL.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Τι θα ήταν η βερολινέζικη techno χωρίς την Ellen Allien; Τι θα ήταν γενικότερα η techno χωρίς το αφεντικό της BPitch Control; Πέρα από τις μόδες, αυτή η δραστήρια DJ/παραγωγός, που βρέθηκε για πρώτη φορά στα decks το 1992 (μέσα στα '90s έγινε resident στα ιστορικά «Bunker», «Tresor» και «E-Werk»), συνεχίζει να διατηρεί την ανεξαρτησία της, δημιουργεί ιδιαίτερα άλμπουμ (το έβδομό της είναι το «Nost», για το οποίο κάνει αυτήν την περιοδεία) και δεν σταματάει να γυρίζει τον κόσμο. Στο party της Seds, το Σάββατο 18 Νοεμβρίου στο «Six D.O.G.S.», θα παίξει με τους residents της ομάδας, Mattik και Lex (b2b), και με τον Pan.
Πάρε μια γεύση από το άλμπουμ «Nost»:
Και άκουσε οπωσδήποτε το προηγούμενο, την πειραματική σύνθεση «Lism»: