![Κωνσταντίνος Βήτα και Μιχάλης Δέλτα: reunion πάνω από τα decks](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2524446/unnamedstereo.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Εννιά χρόνια μετά την επανένωση των Στέρεο Νόβα για μια μοναδική συναυλία και τέσσερα χρόνια μετά την επανέκδοση της δισκογραφίας τους, ο Κωνσταντίνος Βήτα και ο Μιχάλης Δέλτα συναντιούνται στα decks του «Steam» για ένα one-off 5ωρο DJ set με support θα κάνει η DJ Fo – το άτυπο αυτό reunion ξεκίνησε από ένα DJ set στη Σαντορίνη τον περασμένο Αύγουστο.
Οι δύο πρωτεργάτες της ελληνικής electronica, τόσο ως μέλη της ιστορικής μπάντας όσο και με την ατομική τους καριέρα στη συνέχεια «θα παίξουν αγαπημένη τους μουσική και κομμάτια από το φάσμα της ηλεκτρονικής μουσικής» την 1η Δεκεμβρίου, σηκώνοντας κύματα νοσταλγίας στην indie γενιά που χόρευε στα ’90s το «Νέα Ζωή 705» και ανακάλυπτε μια νέα μουσική για να εκφραστεί.
Γι’ αυτό το μοναδικό event θα κυκλοφορήσουν μόνο 500 εισιτήρια, τα οποία κοστίζουν 10€ στην early bird προπώληση, 15€ στην κανονική προπώληση (προπώληση από το Viva.gr) και 15€ στο ταμείο – σπεύσατε, γιατί είναι σίγουρο πως δεν θα μείνει εισιτήριο για δείγμα στο ταμείο.