![Η περιζήτητη Maya Jane Coles έρχεται στην Αθήνα](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2523583/unnamed7mayajanecoles.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η Maya Jane Coles είναι η headliner στο μεγάλο event του «Bolivar Beach Bar» το Σάββατο 9/9. Φέτος είναι η χρονιά της Βρετανο-γιαπωνέζας DJ/παραγωγού, καθώς έχει πραγματοποιήσει την πολυαναμενόμενη δισκογραφική επιστροφή της με το άλμπουμ «Take Flight» στο δικό της label I/AM/ME (ένα συνονθύλευμα στοιχείων από διάφορα είδη χορευτικής ηλεκτρονικής μουσικής) και γυρίζει τον κόσμο παίζοντας από την Ίμπιζα μέχρι στις συναυλίες των Depeche Mode. Το βιογραφικό αυτού του πολύ καυτού ονόματος περιλαμβάνει μιξαρισμένες συλλογές για τις σειρές DJ Kicks και Fabric Live, remixes στους The XX, αλλά και στον Sam Smith, καθώς και εκείνο το περίφημο sampling στο «Truffle Butter» της Nicki Minaj.
Πάρε μία γεύση από το δεύτερο άλμπουμ της Maya Jane Coles, «Take Flight»:
Η ποικιλομορφία του lineup του φετινού Beach House Festival εκφράζεται με τον Joris Voorn, τον Ολλανδό που ξεχωρίζει χάρη στη φρεσκάδα και την πρωτοτυπία καθεμίας ξεχωριστά από τις παραγωγές του και χάρη σε μια σφαιρική καλλιτεχνική προσωπικότητα, την old school DJ/παραγωγό Kim Ann Foxman, καθώς και τον πολύ-οργανίστα και τραγουδιστή Sailor & I σε live set.
Άκου ένα εκπληκτικό set με βινύλια του Joris Voorn: