![O Steve Aoki προστίθεται στο line up του Ejekt](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2505530/steve-aoki-image.jpg?quality=81&404=default&v=4)
O διάσημος DJ της electro house θα πάρει μια θέση δίπλα στους Glasvegas, Parov Stelar και Moon Duo.
![O Steve Aoki προστίθεται στο line up του Ejekt - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2505530/steve-aoki-image.jpg)
Το άνοιγμα σε ένα πιο νεανικό κοινό δείχνει να επιδιώκει η εταιρεία παραγωγής που διοργανώνει το φεστιβάλ EJEKT, προσθέτοντας το όνομα του Steve Aoki στο φετινό line up, ύστερα από το sold out party του Φεβρουαρίου με τον Hardwell. Ο Αμερικανός DJ που εκτόξευσε τη δημοτικότητά του πετάγοντας τούρτες στο κοινό, πηδώντας σε τραμπολίνα, κάνοντας crowd surfing στο κοινό, ανοίγοντας σαμπάνιες και, ασφαλώς, παίζοντας και γράφοντας μουσική που ταυτίστηκε με την έκρηξη της EDM στις Ηνωμένες Πολιτείες, θα προσφέρει στο αθηναϊκό κοινό ένα από εκείνα τα υπερ-ενεργητικά του sets, σαν κι αυτό που είχαμε πρωτοδεί στα τέλη των 00s, στο ισόγειο του «Bios» όταν ακόμα ο Aoki δεν είχε ακόμα σβήσει οριστικά το indie παρελθόν του.
Περισσότερες πληροφορίες
Ejekt 2015
To δημοφιλές καλοκαιρινό φεστιβάλ επιστρέφει με τον Αυστριακό βασιλιά του electro-swing Parov Stelar, τον δημοφιλή Αμερικανό DJ της EDM Steve Aoki, τους προσφιλείς μας Kadebostany αλλά και τους Ace2Ace (Johnny Gerontakis & MC Steve). Τις κιθάρες κρατούν οι Glasvegas, Moon Duo και οι δικοί μας Night Knight