![Διήμερο party για τα γενέθλια του «Death Disco»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2505453/Death Disco.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το goth club του Λεωνίδα Σκιαδιά γιορτάζει τα δύο χρόνια λειτουργίας στις 13 και 14 Μαρτίου με δεκάδες DJs και ένα tribute live από τις Marsheaux
![Διήμερο party για τα γενέθλια του «Death Disco» - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2505453/Death Disco.jpg)
Δύο κεράκια σβήνει αυτό το Παρασκευοσάββατο το Death Disco και το γιορτάζει με ένα διήμερο party στο σκοτεινό μουσικό μήκος κύματος που χαράζει από την πρώτη μέρα της λειτουργίας του. Η προθέρμανση της Παρασκευής 13/3 θα είναι σε EBM και industrial ύφος από τους residents του club, ενώ το κυρίως εορταστικό μενού είναι το Σάββατο 14/3. Με περισσότερους από 20 DJs της dark wave σκηνής να αναλαμβάνουν τα decks μετά τα μεσάνυχτα αλλά και με ένα live των Marsheaux (στις 11 μ.μ.) οι οποίες θα αποδώσουν ζωντανά τα τραγούδια του άλμπουμ «Α Broken Frame» των Depeche Mode, ο εορτασμός αυτός θα έχει κι άλλες εκπλήξεις: όπως η Death Disco εορταστική τούρτα και τα 50 επετειακά t-shirts που θα μοιραστούν στους θαμώνες.