![To Top - 10 του Misuta Go](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2504212/misuta go cover.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Δέκα επιλογές καλής ιαπωνικής μουσικής με αφορμή το event A Taste of Japan τη Δευτέρα 19/1 στο «Spiti Cocktail Bar»
Τη Δευτέρα 19/1 από τις 8 το βράδυ και μετά, ένα πολύ ενδιαφέρον event για τους φίλους της μουσικής και της κουζίνας από τη χώρα του ανατέλλοντος ηλίου πραγματοποιείται στο Spiti Cocktail Bar στο Χαλάνδρι. Cocktails εμπνευσμένα από Ιαπωνικά αποστάγματα, 4 διαφορετικές combo προτάσεις από τους chef του Yoshi Sushi Bar οι οποίοι θα ετοιμάζουν επι τόπου τα εδέσματά τους και αυθεντική Ιαπωνική μουσική που θα ξεκινάει από την δεκαετία του 1920 και θα φτάσει στα πιο παράξενα ηχητικά μονοπάτια της Ιαπωνίας. Τη μουσική θα επιλέγει ο Misuta Go (aka Κύριος Πέντε) ο οποίος από το 2007 πραγματοποιεί επιλεγμένες εμφανίσεις με ιαπωνική μουσική της περιόδου showa (από τα ‘20s έως τα ‘80s).
1. Wada Hiroshi & His Mahina Stars - Ginza Blues
2. Misora Hibari
3. Kasagi Shizuko
4. The Violets
5. Tempters - Kamisama Onegai
6. J.A. Seazer
7. Maki Asakawa - Yuugure no mannaka
8. Haruomi Hosono
9. Manabe Chiemi
10. Yapoos (Jun Togawa)