![Το Δάσος](https://www.athinorama.gr/lmnts/events/cinema/10051148/Poster.jpg?w=250&h=300&mode=pad&bgcolor=191919)
Το Δάσος
- The Forest
- 2016
- Έγχρ.
- Διάρκεια: 93'
Η Σάρα ταξιδεύει από τις ΗΠΑ στο γιαπωνέζικο Δάσος των Αυτοκτονιών, αναζητώντας τη δίδυμη αδελφή της.
Σκηνοθεσία:
Με τους:
Αναλυτική κριτική
Μεταφυσικό θρίλερ τρόμου που προσπαθεί να εκμεταλλευτεί το υποβλητικό σκηνικό του δάσους Αογκικαχάρα και τα ανάλογα J(apanese)-horror τρικ. Δεν διαθέτει όμως καμιά πρωτότυπη κι ενδιαφέρουσα ιδέα, παρά ένα μονοδιάστατο σενάριο, παιδιάστικες ανατροπές και μια απρόσωπη σκηνοθετική διεκπεραίωση. Διαβάστε ολόκληρη την κριτική