![Στη Σκιά των Τεσσάρων Γιγάντων](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/250x300/pad/both/83/835e1a1a7e3c4ca7b632a54565c50c32.jpg?quality=81&404=default&v=4&bgcolor=0e0d0d)
Στη Σκιά των Τεσσάρων Γιγάντων
- North By Northwest
- 1959
- Έγχρ.
- Διάρκεια: 136'
Ένας διαφημιστής εκλαμβάνεται κατά λάθος ως διπλός κατάσκοπος, κατηγορείται για τη δολοφονία ενός διπλωμάτη και μπλέκει σε μια απίστευτη περιπέτεια με μια μοιραία γυναίκα.
Σκηνοθεσία:
Με τους:
Αναλυτική κριτική
Η απόλυτη χιτσκοκική ταινία, ένα σασπένς θρίλερ που δεν φοβάται να διασκεδάσει με τον εαυτό του και να προβληματίσει πολιτικά και ψυχαναλυτικά, όντας ταυτόχρονα ακαταμάχητα ψυχαγωγικό. Διαβάστε ολόκληρη την κριτική