![Παιδικές & Νεανικές Επιτροπές](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/ef/ef6e20b3746e4f238a32b5fe21026506.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το Παιδικό και Εφηβικό Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Αθήνας προσκαλεί μαθητές της Ε' & ΣΤ' Δημοτικού ή Β' & Γ' Γυμνασίου που αγαπούν το σινεμά, να γίνουν συνεργάτες της ομάδας Προγράμματος της 7ης διοργάνωσής του που θα πραγματοποιηθεί το Νοέμβριο 2024.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή έως την Πέμπτη 13/6 συμπληρώνοντας τη φόρμα που θα βρουν στα παρακάτω link:
- Για συμμετοχή στην Παιδική Κριτική Επιτροπή (για μαθητές Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού)
- Για συμμετοχή στην Νεανική Κριτική Επιτροπή (για μαθητές Β’ & Γ’ Γυμνασίου)
![Παιδικές & Νεανικές Επιτροπές](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/57/579a8c0f10a0423aa20b3f161be3a72a.jpg?v=1&maxwidth=680&)
Λίγα λόγια για τη διαδικασία
Προβολή ταινιών
Μετά από μία διαδικτυακή συνάντηση για γνωριμία και εξοικείωση των παιδιών με την διαδικασία (Πέμπτη 20 Ιουνίου) κάθε παιδί-μέλος της επιτροπής θα παρακολουθήσει έως 10 ταινίες μικρού μήκους (με συνολική διάρκεια περίπου 60΄) σε προσωπικό link που θα αποσταλεί στο email που έχει δηλώσει. Οι ταινίες θα είναι διαθέσιμες προς προβολή μεταξύ 20-25 Ιουνίου.
Επιλογή ταινιών
Τα παιδιά θα συμμετέχουν σε μια διαδικτυακή συνάντηση, όπου θα συζητήσουν με τους συνεργάτες του Φεστιβάλ για την εμπειρία τους και θα ψηφίσουν τις ταινίες που θα ήθελαν να προβληθούν στο Φεστιβάλ.
Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν απογευματινές ώρες.
-Τετάρτη 26 Ιουνίου (Για μαθητές Δημοτικού)
-Πέμπτη 27 Ιουνίου (Για μαθητές Γυμνασίου)