![Cinobo spot1](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu608x255/76,0,530,255/crop/both/ba/ba3dea09d20b43fc8a0a2321fc2e657a.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Τρία χρόνια μετά το επίσημο λανσάρισμά της και αφού πρόσφατα ανανέωσε πλήρως το προφίλ της, η ελληνική streaming πλατφόρμα Cinobo παρουσιάζει αποκλειστικά στο "α" το ολόφρεσκο κινηματογραφικό σποτ της.
Τη σκηνοθεσία ανέλαβε το καλλιτεχνικό δίδυμο των Λήδα Βαρτζιώτη και Δημήτρη Τσακαλέα ("Sad Girl Weekend") που αποτελούν δύο από τα πιο φρέσκα και ταλαντούχα δημιουργικά μυαλά του σύγχρονου ελληνικού σινεμά. Αναπόφευκτα, προσαρμόζουν το ξεχωριστό στιλ τους στις ανάγκες του σποτ, παραμένοντας ποπ και αβίαστα αστείοι. Όπως συμβαίνει χαρακτηριστικά στην εναρκτήρια σκηνή όπου μία χρήστρια του Cinobo αναρωτιέται αθώα: "Τι είναι Κισλόφσκι;".
![Cinobo spot2](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/e5/e5afd779d7314ebd90f0ee07ce87cdd2.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Ομολογουμένως η πλατφόρμα έχει συνδράμει καθοριστικά στο να μάθουν όλο και περισσότεροι το όνομα και τις ταινίες του εμβληματικού Πολωνού σκηνοθέτη, καθώς εξελίσσεται χρόνο με το χρόνο και διευρύνει τις δράσεις της. Σημειωτέον πως στο περιεχόμενό της υπάρχουν σχεδόν 1.000 τίτλοι κάθε είδους από όλο τον κόσμο, οι οποίοι είναι διαθέσιμοι σε όλες τις συσκευές αλλά και offline.
Όλα αυτά, χωρίς να αγνοείται η κρισιμότητα της κινηματογραφικής θέασης σε σκοτεινές αίθουσες, αφού εκτός των φιλμ που η εταιρία διανέμει η ίδια (πρόσφατα παραδείγματα τα "Black Stone" και "Μπάσταρδα"), στους συνδρομητές προσφέρεται το δημοφιλές Cinobo Pass για δωρεάν εισιτήρια σε επιλεγμένες ταινίες και προβολές κάθε εβδομάδα. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως εάν δεν είστε ήδη συνδρομητές, μπορείτε ανά πάσα στιγμή να κάνετε δωρεάν δοκιμή 14 ημερών.
Δείτε το νέο σποτ του Cinobo: