![Χριστόφορος Παπακαλιάτης Maestro](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu608x304/8,0,550,304/crop/both/c1/c168255b2a0b4eada29f49ecc5b30833.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μετά τα κινηματογραφικά σουξέ "Αν..." και "Ένας Άλλος Κόσμος" (2015), ύστερα από επτά χρόνια ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης δείχνει έτοιμος για το επόμενο κινηματογραφικό βήμα του.
Όπως δήλωσε ο σκηνοθέτης και ηθοποιός σε συνέντευξη στη Δανάη Μπάρκα για την τηλεοπτική εκπομπή "Πάμε Δανάη", η επόμενη ταινία του θα έχει τίτλο "Από 'δω και Πέρα" και θα έχει πρωταγωνιστή ένα παιδάκι 7 χρονών.
Αυτήν την περίοδο ο Παπακαλιάτης βρίσκεται ψηλά στην επικαιρότητα χάρη στη μεγάλη επιτυχία της σειράς "Maestro", η οποία παρότι βρίσκεται μόλις στο 3ο επεισόδιό της έχει γίνει ήδη το τηλεοπτικό must κάθε εβδομάδας. Θυμίζουμε πως το "Maestro" προβάλλεται κάθε Πέμπτη στο Mega.