![Ο Άρης Σερβετάλης ανακαλύπτει ένα πτώμα στο τρέιλερ του «The Waiter»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2531483/thewaiter.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Λίγες μέρες πριν την πρεμιέρα της στο 59ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Θεσσαλονίκης, στο διεθνές διαγωνιστικό τμήμα, η πρώτη ταινία του Στιβ Κρικρή «The Waiter» παρουσιάζει το επίσημο τρέιλερ της.
![Ο Άρης Σερβετάλης ανακαλύπτει ένα πτώμα στο τρέιλερ του «The Waiter» - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2531483/thewaiter.jpg)
Η ταινία εμπνέεται από ένα αληθινό περιστατικό που συνέβη στη Νέα Υόρκη στα τέλη των ‘80s, το οποίο μεταφέρεται στη σύγχρονη Αθήνα. Η υπόθεσή της αφορά τον μοναχικό Ρένο, έναν επαγγελματία σερβιτόρο με ιδιαίτερη αδυναμία στα φυτά. Η ζωή του θα αρχίζει να αλλάζει δραματικά όταν ο γείτονάς του Μίλαν εξαφανιστεί. Τότε θα έρθει αντιμέτωπος με δύο σκοτεινούς χαρακτήρες, τον «Ξανθό» και την Τζίνα, οι οποίοι θα τον παρασύρουν σε μια σειρά ακραίων γεγονότων τα οποία θα τον φέρουν στα όριά του.
Το cast αποτελείται από τους Άρη Σερβετάλη, Γιάννη Στάνκογλου, Κιάρα Γκενσίνι, Αλέξανδρο Μαυρόπουλο, Mαρία Καλλιμάνη, Αντώνη Μυριάγκο, Γιώργο Γλάστρα και Ελεάνα Φινοκαλιώτη.