![Δύσκολα θα αντισταθείτε στα σκυλάκια του Γουές Άντερσον στο «Ιsle of Dogs»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2526637/isleofdogs.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η πολυαναμενόμενη νέα stop motion ταινία του αγαπημένου Γουές Άντερσον απέκτησε ολοκληρωμένο τρέιλερ.
![Δύσκολα θα αντισταθείτε στα σκυλάκια του Γουές Άντερσον στο «Ιsle of Dogs» - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2526637/isleofdogs.jpg)
Ο Γουές Άντερσον στο «Isle of Dogs», που θα πραγματοποιήσει την παγκόσμια πρεμιέρα του στο προσεχές φεστιβάλ του Βερολίνου, επιστρέφει στην τεχνική του stop motion που χρησιμοποίησε το 2009 για το διπλά υποψήφιο για Όσκαρ «Ο Απίθανος Κύριος Φοξ». Η ταινία τοποθείται στην Ιαπωνία του κοντινού μέλλοντος όπου έπειτα από μια σειρά βίαιων επιθέσεων από σκύλους, τα όλα τετράποδα έχουν εξοριστεί σε ένα απομακρυσμένο νησί. Εκεί ταξιδεύει ένα αγόρι αναζητώντας το χαμένο σκύλο του όταν συνταντά τον αρχηγό μας αγέλης του νησιού, τον Ρεξ στον οποιο τη φωνή χαρίζει ο ηθοποιός Έντουαρντ Νόρτον. Το πρωτοκλασάτο cast συμπληρώνουν οι Μπράιαν Κράνστον, Μπιλ Μάρεϊ, Σκάρλετ Γιόχανσον, Τίλντα Σουίντον, Χάρβεϊ Καϊτέλ, Γκρέτα Γκέργουιγκ, Φράνσις ΜακΝτόρμαντ, Λιβ Σράιμπερ και η Γιόκο Όνο!
Το απόλυτα ζωοφιλικό τρέιλερ αποκαλύπτει το γνωστό σαρκαστικό χιούμορ του Άντερσον αλλά και τους αξιολάτρευτους τετράποδους πρωταγωνιστές του, οι οποίοι αναμετρώνται με μια αντίπαλη αγέλη πάνω από μια σακούλα γεμάτη «λιχουδιές».
Δείτε παρακάτω το τρέιλερ: