![Οι Burger Project ενθουσιάζουν μικρούς και μεγάλους στο six d.o.g.s](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/a7/a7190683622b4d6a869acc401fb581a8.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Εκεί που οι Burger Project θα φεύγαν για Περιοδεία, ήρθε και στάθηκε μπροστά τους η κυρία Πανδημία. Κλείστηκαν τότε στο σπίτι σα να ήταν Κιβωτός, νομίζοντας πως θα έρθει ο Κατακλυσμό. Έπαιξαν τα Μπλιμπλίκια τους, φάγανε μαρμελάδα, μα σύντομα ξεπόρτισαν για μια Ποδηλατάδα. Έκαναν μια Στροφή, ανοίξανε τον χάρτη και όλοι μαζί ξεκίνησαν για του six d.o.g.s το Πάρτι.
Για 3 Κυριακές οι πολύχρωμοι Burger Project θα βρίσκονται στο κέντρο της Αθήνας για να παρουσιάσουν άπαιχτα κομμάτια, τραγούδια που δεν παίζουν σχεδόν ποτέ ζωντανά και κάποια άλλα που δεν έχουν ακόμα ηχογραφηθεί. Φυσικά, δεν θα παραλείψουν γνωστές κι αγαπημένες επιτυχίες για να χορέψουν μικροί και μεγάλοι, ανάμεσα σε διαδραστικά παιχνίδια και πρόζες από άλλο μπιφτεκογαλαξία.
Ο χώρος του six d.o.g.s είναι συναυλιακός, κυρίως για ορθίους. Θα έχει όμως λίγες καρεκλίτσες για παππούδες και για θείους. Η είσοδος στην παράσταση "Σούπερ Άπαιχτα" θα γίνεται με αρνητικό self τεστ για τα παιδιά και ο χώρος θα φιλοξενήσει περίπου το 70% της πληρότητας του, ώστε όλοι να αισθανόμαστε άνετοι και ασφαλείς. Πριν ή μετά τη συναυλία, ο υπέροχος κήπος του six d.o.g.s είναι ανοιχτός για ένα χυμό, ένα παιδικό γεύμα ή μια μπυρίτσα.
Κυριακές 3, 10 και 17 Απριλίου | Δύο παραστάσεις 12 μ. και 3 μ.μ.| Τιμή εισιτηρίου € 12 | Οικογενειακό πακέτο (4 εισιτήρια) € 10/άτομο
Περισσότερες πληροφορίες
Burger Project
Οι Al the X King, Cosmic Communist, General Con Zou και Mosch Holiday διασκευάζουν και διασκεδάζουν με γνωστά τραγούδια της reggae, της ska, της jazz, της punk και της swing σκηνής.