![The Meet market, το αθλητικό!](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2506562/appletozebrashoppingbagsnew.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Θα… ιδρώσουμε στο Meet Market στις 9 και 10/5 στο Εθνικό Γυμναστήριο Αθηνών «Ι. Φωκιανός». Όχι βέβαια (μόνο) επειδή θα γράψουμε διαδρομές ανάμεσα στους ενενήντα και βάλε πάγκους αναζητώντας χειροποίητες δημιουργίες από ανεξάρτητους σχεδιαστές και συλλέκτες. Το καθιερωμένο market party εμπνέεται από το χώρο και επιστρέφει με αθλητική και διαγωνιστική διάθεση: τουρνουά πινγκ πονγκ και αμερικάνικο μπιλιάρδο, σεμινάρια capoeira και wushu kung fu, ακροβατικά από την ομάδα Circus Dayz, παιχνίδια γυμναστικής. Για τα πιτσιρίκια ετοιμάζουν επιπλέον παιχνίδια με τις ομάδες Πυγολαμπίδες, Πανηγυράκι και Babyfeat.
![The Meet market, το αθλητικό! - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2506562/capo5new3.png)