![Ferryman](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/ad/ad0c776fbd5446d1be59fb670e837a33.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Κατσαρόλες που σιγοβράζουν στις παρασιές, ολόφρεσκα και μοσχομυριστά κηπευτικά στα καλάθια, ατόφια αίσθηση φιλοξενίας, τραπέζια πλάι στο κύμα και μαγευτική θέα στον κόλπο της Ελούντας. Ο Άκης Σφυρογιαννάκης έχει δημιουργήσει ένα εστιατόριο προορισμός όχι μόνο για τη δημοφιλέστερη περιοχή του Λασιθίου, αλλά και για ολόκληρη την Κρήτη, όπως μαρτυρά, άλλωστε, η αγάπη που του έχουν επισκέπτες και κάτοικοι του νησιού, αλλά και το γεγονός ότι το "Ferryman" ξεχωρίζει επί σειρά ετών στα Βραβεία Ελληνικής Κουζίνας.
![Ferryman](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/5e/5e885b896adb445d9b8518514742f30b.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Ο σεφ Μιχάλης Ντουνέτας και η ομάδα του αντλούν έμπνευση από τη γευστική παράδοση της Μεγαλονήσου, αξιοποιούν εξαιρετικές τοπικές πρώτες ύλες και προσθέτουν μοντέρνα ματιά σε ένα τελικό αποτέλεσμα που δικαιολογημένα μνημονεύεται από όποιον το δοκιμάζει. Η βελούδινη κακαβιά με πετρόψαρα ημέρας και θαλασσινό νερό, ο τράγος-σήμα κατατεθέν και αρκετές ακόμη επιλογές αποτελούν διαχρονικά φαβορί αλλά και ξεχωριστούς λόγους για μία (ή περισσότερες) επισκέψεις στο "Ferryman", ενώ η συνεχώς εξελισσόμενη, εκλεκτική κάβα σιγοντάρει μια εμπειρία σπουδαίας αυθεντικότητας, που έχει την αγάπη για τα τοπικά προϊόντα ως βασικό υλικό.
![Ferryman](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/e7/e7080f62f3b24ee38e5d98228986deba.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Chef's tip: "Μία θέση σε κάποιο από τα στρωμένα πάνω στο κύμα τραπέζια θα σας κάνει να νιώσετε πραγματικά προνομιούχοι".
Ακτή Ολούντος, Λασίθι, 2841041230