![Fistikies Σαντορίνη](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/4c/4cdc273a25d346fe848b76cc6f90d4fa.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο σεφ Χρήστος Κοσκινάς και η Άννα Καραμολέγκου δημιούργησαν μέσα σε ένα κτήμα με φιστικιές, στο Καμάρι της Σαντορίνης, τις "Fistikies", το εστιατόριο που ονειρεύτηκαν με πολλή αγάπη και μεράκι. Η φιλοσοφία του εστιατορίου βασίζεται στο πάντρεμα της ελληνικής γαστρονομικής παράδοσης με τις νοστιμιές της Μεσογείου. Οικείες αλλά ταυτόχρονα νέες γεύσεις επιδιώκουν να σας ταξιδέψουν και να σας συγκινήσουν. Η κουζίνα του Χρήστου Κοσκινά και της ομάδας του χαρακτηρίζεται από την επιλογή άριστων πρώτων υλών, με σεβασμό στην εποχικότητα των προϊόντων. Η ιδιαίτερη ατμόσφαιρα του χώρου, η διακριτική εξυπηρέτηση και η καλή διάθεση είναι οι σταθερές αξίες της φιλοξενίας τους. Γιατί το φαγητό για εκείνους δεν είναι μόνο γεύση, είναι συναίσθημα!
![Fistikies Σαντορίνη](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/c6/c6eb06b578ad44c48a92dfd61bad17d9.jpg?v=1&maxwidth=680&)
Tip: Οι "Fistikies" αγαπούν τα παιδιά έχοντας φροντίσει για μια όμορφη παιδική χαρά, αλλά και παιδικό μενού.
![Fistikies Σαντορίνη](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/15/15d8d8e508b74c72b4813833f57f240a.jpg?v=1&maxwidth=680&)
Οδός Μακεδονίας, Καμάρι, Σαντορίνη, 2286032039, 6945006036, fistikies.com, FB: Fistikies, IG: @fistikies