Check it out
Πρωτοχρονιάτικο πρωινό σε εστιατόρια
Εκτός από τα ξενοδοχεία, που το συνηθίζουν, υπάρχουν προτάσεις και από εστιατόρια. Τι θα λέγατε για ένα…
Πρωινό a la carte;
Στο «Νice ‘n’ Easy» στο Κολωνάκι την πρώτη ημέρα του χρόνου θα ξεκινήσουν να σερβίρουν από τις 5 το πρωί και θα συνεχίσουν απτόητοι μέχρι τις 2 το μεσημέρι. Θα μπορείτε να διαλέξετε ανάμεσα σε… γλυκές και αλμυρές δυνάμεις: αβγά Benedict, ομελέτες κλασικές ή μόνο από ασπράδια, huevos rancheros, κις με γαλοπούλα ή καπνιστό κρέας, πίτες, σούπες (κοτόσουπα και μανιταρόσουπα), ζυμαρικά με μοσχάρι κοκκινιστό και λεμονάτο, χοιρινό μαγειρεμένο σε μπίρα αλλά και αφράτα κρουασάν και βάφλες.
Πρωινό με ελληνικό χρώμα;
Στο «Αποστακτήριον» στη Νέα Ερυθραία στις 1/1 από τις 9 το πρωί μέχρι τις 12 το μεσημέρι θα σας περιμένει πρωινό απ’ τα χεράκια της Ζωής (€ 18 το άτομο): ελληνικός καφές, τσάι του βουνού και φυσικός χυμός, ζυμωτό ψωμί, αγελαδινό βούτυρο, γραβιέρα Δράμας, ελιές και απάκι Σφακίων, σπιτικός τραχανάς με φέτα, φρουτάλια με φρέσκο λουκάνικο, σφακιανή πιτούλα με ξινομυζήθρα και μέλι, γιαούρτι με σπιτικό γλυκό κυδώνι της Ζωής. Μαζί τους, άφθονο ρακόμελο και ποτά κανάτας.