Ένας από τους σπουδαιότερους Έλληνες τραγουδοποιούς και ο σημαντικότερος κιθαρίστας της γενιάς του συναντιούνται ξανά στο Κηποθέατρο Παπάγου.
Ο Χρήστος Θηβαίος και ο Παναγιώτης Μάργαρης, ενώνουν τις δυνάμεις τους ξανά επί σκηνής μετά από έναν πολύ επιτυχημένο χειμώνα κοινών εμφανίσεων, που τους ανέδειξε σε ένα από τα αγαπημένα live ντουέτα. Αυτή τη φορά μας κλείνουν ραντεβού στο Κηποθέατρο Παπάγου, την Τετάρτη 5 Ιουλίου, για να αφηγηθούν ο καθένας με τον ιδιοσυγκρασιακό τρόπο του τα λυρικά τους παραμύθια αλλά και για να εμπνεύσουν τον ακροατή να πλάσει νέα, δικά του παραμύθια, ταξιδεύοντας με όχημα τη μουσική και τους στίχους τους.
Συναντιούνται λίγο μετά το δειλινό σε χώρους μυσταγωγικούς και προκαλούν δυνατές μουσικές συγκινήσεις, με ένα πρόγραμμα που, εκτός από μεγάλες επιτυχίες που αναμενόμενα θα ακουστούν, περιλαμβάνει ανατρεπτικά κομμάτια, φρέσκιες ενορχηστρώσεις και αναπάντεχες διασκευές. Οι μοναδικές ερμηνείες του Χρήστου Θηβαίου σε δικά του τραγούδια από την εποχή των Συνήθων Υπόπτων και τραγούδια των Θάνου Μικρούτσικου, Βασίλη Δημητρίου και άλλων μεγάλων συνθετών, συναντιούνται με τις πρωτότυπες συνθέσεις και τη δεξιοτεχνία σε solo κομμάτια του διεθνούς φήμης κλασικού κιθαρίστα Παναγιώτη Μάργαρη: από τα διαχρονικά "Άμλετ της σελήνης" και "Πόσο πολύ σ’ αγάπησα", τις μουσικές του Χατζιδάκι και του Erik Satie μέχρι την τελευταία μεγάλη επιτυχία του Χρήστου Θηβαίου από την τηλεοπτική σειρά "Σασμός".
Δείτε το video από τα "Δειλινά του κόσμου" εδώ.
Κλείστε τώρα το εισιτήριο σας για τη μεγάλη συναυλία στο Κηποθέατρο Παπάγου, την Τετάρτη 5 Ιουλίου, από το viva.gr με ένα κλικ εδώ.